Kupię nieruchomość! Na korzystnych warunkach!

Czyli słów kilka o tym jak w Ale Dom poszukujemy naszym klientom ich wymarzonych nieruchomości! Zapraszamy!

Ale Dom kompleksowo zajmuje się wyszukaniem nieruchomości na Twoje zlecenie. Znajdziemy dla Ciebie:

 • Mieszkanie

 • Dom

 • Działkę

 • Lokal komercyjny
   

Wyszukiwanie nieruchomości to skomplikowany i długotrwały proces. Znalezienie odpowiedniej nieruchomości zajmuje klientom niezliczone ilości czasu. Związane jest ono z ustaleniem kryteriów, przeglądaniem setek nieruchomości przez portale ogłoszeniowe, dziesiątek ofert na żywo, negocjowaniem ceny i warunków transakcji, a nieraz kończy się to jedynie stratą czasu, gdyż w wyniku zmęczenia poszukiwaniami klient kupuje coś czego tak naprawdę nie chciał, albo zwlekał z decyzją aż wymarzona nieruchomość została sprzedana komu innemu.

Pośrednicy w Ale Dom są po to aby oszczędzić Twój czas, pieniądze i zdrowie. Jak to zrobimy?

Najważniejszym i pierwszym elementem procesu poszukiwania nieruchomości jest zrozumienie potrzeb klienta. Aby zrozumieć potrzeby klienta, pośrednik przeprowadza rozmowę w której pyta nie tylko o parametry techniczne poszukiwanej nieruchomości ale też o rzeczy, ale też o przyczyny zakupu, nawyki kupujących, codzienne potrzeby, otoczenie, przyszłościowe plany związane z nieruchomością, warunki szczególne dotyczące transakcji, sposób finansowania– wszystko co pomoże odpowiednio zdiagnozować Twoje potrzeby.

Gdy mamy już ustalone potrzeby klienta i okazuje się, że potrzebuje on finansowania, nasz zaprzyjaźniony doradca pomoże Ci zbadać swoją zdolność kredytową i uzyskać najkorzystniejsze źródło finansowania.


 

Gdy ustalimy już Twoje potrzeby zabieramy się do wyszukiwania Twojej wymarzonej nieruchomości

W procesie poszukiwań aby zapewnić jak najwyższą skuteczność korzystamy z takich źródeł jak:

 • Portale ogłoszeniowe i media społecznościowe  (bardzo popularne miejsce do poszukiwania ofert nieruchomości, jednakże bardzo czasochłonne. Znaczna część ofert się powtarza, część jest nieaktualna, a część po dokładnym sprawdzeniu okazuje się nie spełniać Twoich potrzeb)

 • Inne biura nieruchomości (Współpracujemy z innymi biurami nieruchomości reprezentującymi określone standardy, co sprawia że posiadamy dostęp do ofert przez nie wystawionych)

 • Baza danych (Posiadamy bogatą bazę klientów/ osób zainteresowanych zbyciem nieruchomości)

 • Poszukiwania w terenie (Gdy poszukiwania przez Internet, system wymiany ofert i sprawdzenie bazy danych pośrednika nie dało pożądanego rezultatu wyjeżdżamy w teren gdyż wiemy, że znaczna część nieruchomości jest sprzedawana jedynie za pośrednictwem baneru.

 • Narzędzia do poszukiwania ofert (Posiadamy dostęp do specjalistycznych programów przeznaczonych dla biur nieruchomości pozwalających na znalezienie każdej oferty publikowanej w internecie)


 

Prezentacja ofert

Przed prezentacją oferty sprawdzamy czy nieruchomość odpowiada Twoim preferencjom i wpasowuje się w Twoje oczekiwania. Zdobywamy komplet informacji dotyczących nieruchomości – stan prawny, stan faktyczny, cena, zalety i wady nieruchomości. Żeby oszczędzić Twój czas i jak najlepiej trafić w Twoje gusta prezentujemy jedynie te nieruchomości, które spełniają Twoje oczekiwania i które osobiście widzieliśmy. Szanujemy Twój czas dlatego nie zaprowadzimy Cię na nieruchomość, której nie widzieliśmy i która nie spełnia Twoich oczekiwań. Jesteśmy elastyczni w umawianiu prezentacji gdyż wiemy, że nasi klienci to zapracowani i zajęci ludzie.

Negocjacja warunków

Ze względu na to, że działamy dla jednej strony transakcji – dla Ciebie, możemy zaoferować Ci nasze doświadczenie w negocjacjach, które pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy przy negocjacji ceny nieruchomości, uzyskać satysfakcjonujące warunki wydania nieruchomości oraz nie dać ponieść się emocjom i nie przepłacić za wybraną nieruchomość.

 

Zamknięcie transakcji

Gdy klient zdecyduje się na daną nieruchomość następnym etapem poszukiwania jest zamknięcie transakcji. Polega ono na:

 • Zabezpieczeniu warunków transakcji (sporządzamy umowę przedwstępną/rezerwacyjną w której zawieramy wszelkie ustalenia i sposób zabezpieczenia naszego klienta)

 • Zgromadzenie i sprawdzenie dokumentów potrzebnych do transakcji 

 • Zawarcie ostatecznej umowy przeniesienia własności i odbiór nieruchomości (Umowy zawieramy u zaprzyjaźnionego notariusza, co sprawia że taksy notarialne dla naszych klientów są bardzo atrakcyjne. W czasie odbioru sprawdzamy czy stan nieruchomości zgadza się z tym co ustaliliśmy).

 • Dopełnienie formalności związanych z zakupem nieruchomości (zgłoszenie do podatku, cesja mediów, zgłoszenie u zarządcy nieruchomości, dopilnowanie wpisu w Księdze Wieczystej)

 

Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z Nami!

Copyrights © Ale Dom. Wszelkie prawa zastrzeżone.