Oferta dla deweloperów

Kupujesz? Budujesz? Sprzedajesz? - Nie ważne na jakim etapie jesteś. Sprawdź co zyskujesz decydując się na powierzenie nieruchomości do sprzedaży profesjonalistom!

Działalność deweloperska to wbrew pozorom wielkie wyzwanie organizacyjne. Cały proces jest czasochłonny i skomplikowany, chociaż na pierwszy rzut oka to tylko 3 etapy – zakup działki, wybudawanie budynku, sprzedaż. Niby proste ale gdy zaczniemy rozkładać te etapy na czynniki pierwsze wyjdzie nam, że musimy ogarnąć milion rzeczy. Sam zakup działki wiążę się z wieloma zadaniami organizacyjnymi – trzeba znaleźć odpowiednią, sprawdzić jej stan prawny i faktyczny, sprawdzić co możemy na niej wybudować i wynegocjować odpowiednią cenę. Budowa też nie należy do prostych – trzeba wybrać, dostosować i uzgodnić projekt budynku, załatwić wszystkie formalności związane z budową, musimy wybrać i pilnować wykonawców, dostawców materiałów, pilnować terminów, odbiorów, etc. Sprzedaż wydaje się być już tylko formalnością? Pokazujesz nieruchomości klientom i sprzedajesz. Niestety to tak nie działa. Musisz dobrać odpowiednią cenę, musisz ściągnąć klientów i ich zainteresować, musisz utrzymywać z nimi stały kontakt i dobrać odpowiednie nieruchomości. A to wszystko to jedynie wierzchołek góry lodowej złożonej z rzeczy i kosztów których musi pilnować deweloper. Dlatego też deweloperzy coraz częściej decydują się na stałą współpracę z biurami nieruchomości, które są w stanie odciążyć ich w części zadań. Poniżej przedstawiam realne korzyści płynące z współpracy dewelopera z biurem nieruchomości.

 

Na początku rozważań powinniśmy zadać sobie zasadnicze pytanie: Kto sprawia, że deweloper zarabia?

Odpowiedź jest prosta: Klienci kupujący nieruchomości.

 

Ale skąd ich wziąć i jak sprawić żeby kupili naszą nieruchomość? Jako biuro nieruchomości mamy ułatwione zadanie. Klienci sami do nas przychodzą. Dzięki temu posiadamy własną stale rosnącą bazę klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym – Ci drudzy często dzięki namowom agenta decydują się na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym. Dzięki współpracy z innymi agencjami nieruchomości i wymianie klientów ten krąg dodatkowo się poszerza.

 

Mamy klienta i co dalej? Już od momentu odebrania telefonu od zainteresowanego nieruchomością musimy sprawić wrażenie osoby kompetentnej, poinformowanej i godnej zaufania. Gdy to zawiedzie, nasze szansę na sprzedaż spadają. Nic tak skutecznie nie zniechęca do zakupu jak utrudniony kontakt ze sprzedawcą i sprzeczne informacje na temat jednej nieruchomości. Dlatego niezbędne jest aby osoba, która będzie na pierwszej linii kontaktu z klientami była dobrze poinformowana, kompetentna i wzbudzała zaufanie. Często osoba odbierająca telefon od klienta ma inne zadania a zostaje obarczona tym obowiązkiem bez odpowiedniego przeszkolenia i po prostu nie może udzielić informacji na których zależy klientom. Co robi klient? Szuka inwestycji gdzie te informacje dostanie. Podobnie jest z prezentacją nieruchomości – spora część klientów pracuje w godzinach przewidzianych przez dewelopera na oglądanie nieruchomości, co skutecznie uniemożliwia im obejrzenie a w konsekwencji zakup nieruchomości. W biurze dostosowujemy się do potrzeb klientów i nieraz prezentujemy nieruchomości w dni wolne od pracy lub w godzinach wieczornych. Takie działania zwiększają grono klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości a co za tym idzie zwiększają skuteczność sprzedaży. Właśnie dlatego w procesie sprzedaży bardzo istotny jest szeroko pojęty profesjonalizm i dyspozycyjność. Dobry sprzedawca zna rynek i trendy na nim panujące. Zna od podszewki nieruchomości i inwestycje które sprzedaje oraz zna oferty konkurencji. Zna i stosuje techniki sprzedaży i wywierania wpływu na klientach. Każdy pośrednik jest niejako zmuszony do poznania technik sprzedaży – inaczej nie ma przyszłości w zawodzie.

 

Kolejnym atutem jakim możemy się poszczycić i który ułatwia sprzedaż nieruchomości jest znajomość rynku kredytów hipotecznych i możliwość obsługi klientów rosyjsko i anglo-języcznych. Dodatkowo decydując się na współpracę z nami deweloper może liczyć na informacje o klientach, które zaobserwował pośrednik i które mogą mieć wpływ na transakcje i kwotę sprzedaży (Czy klientowi nieruchomość się podobała, jak bardzo, jaką kwotę jest w stanie zapłacić, czy ogląda coś innego, co mu pasuje a co nie).

 

Co zyskuje deweloper poza klientami i ich obsługą na najwyższym poziomie? Oszczędności. A każda oszczędność zwiększa potencjalny zysk. Co to za oszczędności? Już wyjaśniam.

Utrzymanie działu sprzedaży nie jest tanie. Trzeba zatrudnić ludzi, wyposażyć ich w odpowiedni sprzęt, zapewnić im miejsce do pracy i płacić stałą pensję bez względu na efekt. A co gdy inwestycja się wyprzeda a kolejna będzie dopiero za jakiś czas? Deweloper ma 2 opcje:

  1. Można utrzymywać dział sprzedaży co wiąże się ze zbędnymi kosztami

  2. Można zamknąć dział sprzedaży a ludzi tam zatrudnionych zwolnić do czasu sprzedaży kolejnej inwestycji. Oba rozwiązania są dla dewelopera niekorzystne gdyż albo ponosi zbędne koszty na utrzymanie działu sprzedaży albo traci kompetentnych, wyszkolonych ludzi i przy następnej inwestycji musi zatrudnić i przeszkolić nowych co wiąże się z dodatkowymi kosztami i stratą czasu.

Problem ten rozwiązuje się sam gdy sprzedaż odbywa się przez biuro nieruchomości. Deweloper ponosi koszty utrzymania działu sprzedaży tylko gdy ten dział sprzedaje – zarabia deweloperowi pieniądze. W innym wypadku deweloper nie jest obciążony innymi kosztami.

 

Dział sprzedaży to nie tylko ludzie i miejsce do pracy. Organizując sprzedaż musimy liczyć się z kosztami związanymi z reklamą. (Założenie witryny internetowej dla inwestycji, przygotowanie wizualizacji, zdjęcia i filmy z inwestycji, broszury, banery, obecność na portalach ogłoszeniowych i w mediach społecznościowych, to jedynie niewielka część wydatków z jakimi musi się liczyć deweloper a które może przejąć biuro sprzedaży.

 

Poza oszczędnościami jest coś jeszcze co sprawia, że warto powierzyć prowadzenie biura sprzedaży profesjonalistom. Jest to wygoda. Biuro nieruchomości przejmuje tu praktycznie wszystkie obowiązki. Od prowadzenia prezentacji, przez dokonywanie rezerwacji i uaktualnianie listy dostępnych nieruchomości, do negocjacji i reprezentacji u notariusza. Deweloper może wtedy skupić się na planowaniu kolejnych inwestycji, co sprawi że powstaną one szybciej – przez co będzie mógł ich przeprowadzić więcej i w konsekwencji zarobi więcej.

 

Kolejnym atutem jaki daje zatrudnienie biura nieruchomości jest szereg przydatnych przy przeprowadzeniu transakcji kontaktów. Kontakty takie jak, notariusze, architekci wnętrz, firmy wykończeniowe, doradcy kredytowi, biura nieruchomości, dostawcy materiałów wykończeniowych są atutem nie tylko dla dewelopera ale również dla jego klientów. Zdecydowana większość ludzi ceni sobie wygodę i możliwość załatwienia wszystkiego związanego z zakupem nieruchomości w jednym miejscu przez zaufanych specjalistów. My taką możliwość klientom dajemy.

 

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia że warto z takiego rozwiązania skorzystać. Współpraca dwóch firm jako partnerów zawsze podnosi renomę obu. W przypadku deweloperów ogromnym atutem jest to, że poleca go zewnętrzna, renomowana i ciesząca się zaufaniem klientów na rynku nieruchomości firma. Każdy wie jaką siłę w dzisiejszych czasach odgrywają polecenia – nieraz są motorem napędowym branży.

 

Poza wszystkimi opisanymi powyżej zaletami płynącymi z faktu współpracy jest coś jeszcze co sprawia, że to się po prostu opłaca. Dobry kontakt z biurem nieruchomości zapewnia deweloperowi dostęp do nigdzie nie publikowanych ofert nieruchomości przed innymi klientami. W dzisiejszych czasach, gdy działki budowlane osiągają zawrotne ceny i sprzedają się praktycznie na pniu nieoceniona jest możliwość dostępu do ofert przed innymi zainteresowanymi. Dzięki temu deweloper ma dostęp do najlepszych ofert w najlepszej cenie. A dobrze kupiona działka pod budowę znacząco zwiększa rentowność inwestycji.

 

Wszystkie powyższe argumenty można podsumować jednym zdaniem:

WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA!

 

Nie czekaj dłużej – Zadzwoń, umów się na współpracę i zacznij czerpać z niej korzyści.